OneShot_Makro_Fiber_Püskürtme_Beton.webp

FİBER DONATILAR

Fiber Donatılar (Polipropilen Elyaf) beton santrallerinde yeni hazırlanmış taze betonun sertleşmesi sırasında ortaya çıkan, büzülme çatlakları olarak bilinen rötre çatlakları, kılcal çatlaklar, oturma çatlakları ve özellikle endüstriyel zemin betonlarında yüklemeye bağlı çatlak ilerlemesinin önlenmesi amacıyla kullanılan, çeşitli boyutlardaki sentetik fiber donatı (elyaf) çeşididir.

Fiber Donatı Nedir?

Fiber Donatılar (Polipropilen Elyaf) yeni hazırlanmış taze betonun sertleşmesi sırasında ortaya çıkan, büzülme çatlakları olarak da bilinen rötre çatlakları, kılcal çatlaklar, oturma çatlakları ve özellikle endüstriyel zemin betonlarında yüklemeye bağlı çatlak ilerlemesinin önlenmesi amacıyla kullanılan, çeşitli boyutlardaki sentetik fiber donatı (elyaf) çeşididir.

 

Makro Sentetik ve Mikro Sentetik Fiber Donatılar olarak gruplandırılan, çeşitli özelliklere ve kullanım alanlarına göre farklı fiber donatılar mevcuttur.

Makro Fiber Donatı

OneShot Makro Sentetik Fiber Donatı hem betonun mekanik özelliklerinin gelişimine katkıda bulunur hem de zamandan, işçilikten ve nakliyeden tasarruf sağlayarak tüm projelerinizde minimum maliyetle maksimum fayda sağlar.

Mikro Fiber Donatı

OneShot Mikro Sentetik Donatı nemi bünyesine alma özelliğine sahip, taze beton aşamasında liflerde tutulan nemi, beton prizini aldıkça betona geri verilerek içten kürleme etkisi sağlar. Böylece, ısı ve rötreye bağlı çatlakların oluşumu minimize eder ve daha yüksek yapısal bütünlük sağlar. 

Çelik Tel Donatı

Geleneksel dökme betonun aksine kalıp gerektirmeyen püskürtme beton, içerisine eklenen katkılar sayesinde nihai haline ulaşır. FMY Kimya Beton Katkı Kimyasallarıyla; püskürtme betonun geri sıçrama riskini azaltmak, erken mukavemetini artırmak gibi daha bir çok özelliğini geliştirerek zor koşullarda bile istenilen sonucu elde edin.

Geniş Ürün & Hizmet Yelpazesi Sunuyoruz

Tasarımdan tamamlanmasına kadar, tüm ekibimiz, tasarımcılar, proje yöneticileri ve deneyimli yöneticilerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını bir öncelik haline getiriyor. Çok çeşitli projeler ve zorlu koşullarda deneyim sahibi ekibimizle, müşterilerimizin projelerinin maksimum potansiyellerinin karşıladığından emin olmak için hem kanıtlanmış uygulamaları hem de en yeni teknikleri son teknoloji ürünlerimizle kullanıyoruz.

475+

Tamamlanan Proje

Çalışanlarımız ve ortaklarımız için daha iyi bir ortam yaratmak ve müşterilerimize daha iyi değer sunmak için projelerimizde kalite & güvenliğe önem veriyoruz.